czwartek, 19 maja 2011

Rocznica :)

9. maja Poczytajka obchodziła urodziny, które - ze względu na innego typu uroczystości rodzinne - przegapiłam. Niemniej jednak, mimo iż fakt ten umknął mojej uwadze, był to dla mnie ważny rok. 

Poczytajka narodziła się "ku pamięci", bo któż zdoła spamiętać wszystkie przeczytane książki? Potrzebna była tylko jakaś przestrzeń, która pomogłaby pomieścić wiele, wiele zapisków o swoich lekturach. Zabawne, bo już w dzieciństwie wykazywałam pęd ku katalogowaniu - książki w domowej biblioteczce miały założone karty (biblioteczne, oczywiście), a kiedy któraś z nich została przeczytana, fakt ten był skrzętnie odnotowywany w specjalnym zeszyciku, który zawierał dane bibliograficzne (uproszczone zapewne) oraz - obowiązkowo! - ilustrację. Ze względu na ilość lektur teraz zeszyt nie wchodził w grę. W podjęciu decyzji o pisaniu w sieci pomogło mi odkrycie dwóch blogów - autorstwa Chiary i Prowincjonalnej Nauczycielki; niedługo potem trafiłam do Miss Jacobs Library. Można powiedzieć, że te blogi były moją inspiracją.

Przez 12 "poczytajkowych" miesięcy zdołałam przeczytać i zrecenzować 65 książek, czyli średnio pisałam 5-6 postów miesięcznie. Niejeden powie: mało. Może i ma rację, ale czasy studenckie w moim przypadku odeszły w przeszłość (ile się wtedy czytało! szkoda tylko, że na akord ;)), a łączenie życia zawodowego i prywatnego z pasjami jest dość trudne - zawsze będą sprawy bardziej ważne i te, które trzeba odłożyć na później. Właśnie czasu życzę Poczytajce najwięcej; bez niego ciężko czytać i utrzymywać bloga.

8 komentarzy:

 1. W takim razie... życzę czasu, czasu i raz jeszcze czasu! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do życzeń - oby na czytanie i pisanie było jak najwięcej czasu i energii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję rocznicy i życzę tak fascynujących lektur przy których czas na nie będzie rzeczą najoczywistszą pod słońcem:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również gratuluję rocznicy:). I żeby starczyło czasu na dociągnięcie do kolejncyh rocznic:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo,dużo czasu,bo życie krótkie,a książek tak wiele :)
  Oraz kolejnych rocznic życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję wszystkim za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń