poniedziałek, 25 czerwca 2012

Fiszki - język angielski. Konwersacje to propozycja dla tych, którzy chcą usprawnić swoją komunikację w języku angielskim. 300 kartoników zawiera słówka i zwroty niezbędne w rozmowie - zarówno prywatnej, jak i biznesowej. Mamy tu słownictwo rozpoczynające i kończące rozmowę, wyrażające opinię, służące udzielaniu rad, a także pomagające w negocjowaniu, odmawianiu, zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi. Nie zabrakło też łączników i wypełniaczy.

O ogólnych zaletach fiszek już pisałam, skupię się więc na walorach recenzowanego zestawu. A ten, mimo niewielkich rozmiarów, jest dość imponujący. Oprócz kartoników w zestawie znajdziemy pudełko z przegródkami memobox, plastikowe minietui, w którym część fiszek możemy nosić przy sobie bez ryzyka ich zniszczenia oraz - co najważniejsze - płytę z nagraniami, dzięki której możemy szlifować poprawną wymowę (po każdym słówku lub zwrocie oraz przykładowym zdaniu jest czas na powtórzenie materiału za lektorem - niestety, chwilami był on dla mnie za krótki). Naukę wymowy wspomaga też zapis fonetyczny umieszczony na każdej fiszce oraz fiszka-klucz, na której znajdują się zasady transkrypcji fonetycznej.

Polecam!

Cztery Głowy 2012

7 komentarzy:

 1. Fiszki konwersacyjne to bardzo dobra pomoc do matury ustnej. Właśnie takiego typu zadania się pojawiają. Opinia , rady negocjacje itd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sciema!zamowilam ineraktywne i do niczego sie nie nadaja zdzieraja tylko kase

  OdpowiedzUsuń
 3. Sciema!zamowilam ineraktywne i do niczego sie nie nadaja zdzieraja tylko kase

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interaktywnych nie używałam, więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie fiszki są całkiem niezłe jeśli chcemy skutecznie wzbogacić nasz słownictwo. Mi również przydał się kurs języka angielskiego przygotowujący do matury https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-matura-intensive którą zdałem oczywiście na ocenę bardzo dobrą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fiszki są dość fajnym sposobem, abyśmy mogli wzbogacić swoje słownictwo w języku angielskim. Ja również korzystam z https://www.jezykiobce.pl/angielski/1120-angielski-gramatyka-aplikacja-mobilna.html czyli fajnej aplikacji mobilnej. Dzięki niej uczę się nawet w autobusie.

  OdpowiedzUsuń